Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada na nadchodzącą noc silny i porywisty wiatr, który da się we znaki mieszkańcom Wybrzeża. Meteopaci mogą mieć kłopoty z zaśnięciem. Śnieg ma padać w Polsce północno-wschodniej, zaś deszcz - w regionach południowo-zachodnich. W pasie od Pomorza Zachodniego, przez centrum po Lubelszczyznę na drogach może wystąpić gołoledź.

Reklama

Sobota minie pod znakiem chmur, których stosunkowo najmniej ma być na południowym zachodzie. Śnieg jednak padać na tylko na północy. Tam też będzie najzimniej - do -6 stopni Celsjusza. Jednak IMGW ostrzega, że na północnym wschodzie wystąpi "silny stres zimna powodujący ból". Instytut ostrzega, że na Suwalszczyźnie dłuższe przebywanie na powietrzu może powodować nawet odmrożenie twarzy.

W niedzielę znów pochmurno i do tego będzie padać - na południu deszcz, a im dalej na północ, tym więcej śniegu. Na północnym wschodzie mogą się zdarzyć zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalna od -9°C na Suwalszczyźnie do -2, 0°C od środkowego wybrzeża przez centrum po Roztocze i 4°C, 6 na krańcach południowych.

SPRAWDŹ POGODĘ W TWOIM MIEŚCIE >>>