W nocy najwięcej białego puchu spadło na Mazowszu. - Dziś nadal śnieżnie, mroźno i wietrznie - zapowiada Maria Waliniowska z IMGW w Warszawie. W całym kraju będzie pochmurno. Miejscami może przybyć do 3-4 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna od minus 9 stopni na północnym wschodzie do minus 7 w centrum i do minus 2 stopni na krańcach południowo-zachodnich.

Reklama

Cały czas wiać będzie silniejszy wiatr w części północno-wschodniej kraju i w rejonie Zatoki Gdańskiej, w porywach do 60 kilometrów na godzinę. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Od piątku czeka nas ocieplenie i na południu Polski nawet dodatnia temperatura. Niestety, w dużej części kraju będzie też padał marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od -9 stopni na wschodzie do nawet 2 stopni na plusie na Dolnym Śląsku.

Takie ocieplenie powoduje to, że opady śniegu przechodzą w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz. Jest cieplej, ale mamy duże utrudnienia na jezdniach, bo będzie ślisko i również mogą ulegać uszkodzeniu linie energetyczne - przestrzega Maria Waliniowska.

Taka pogoda ma się utrzymać co najmniej do poniedziałku.