Synoptyk z IMGW Małgorzata Tomczuk podkreśla, że śnieżna i mroźna zima na razie opuściła Polskę. - Zimy w pełnej krasie w ciągu najbliższego tygodnia nie widać - zaznacza Małgorzata Tomczuk spoglądając w aktualne prognozy. Dodaje, że czeka nas ciąg dalszy pogody, którą na kalendarzu można by umieścić między zimą a przedwiośniem. W dzień należy się spodziewać kilku stopni powyżej zera, w nocy będzie zero lub niewielki mróz. Towarzyszyć będą temu opady deszczu a na północy kraju możliwe są też opady deszczu ze śniegiem.

Reklama

Dodatkowych kilka stopni może przynieść słoneczna pogoda. Jednak deszczowe chmury w najbliższe dni okresowo będą przemieszczać się po całym kraju. Jutro więcej słońca będzie na zachodzie, w czwartek - w centrum, na Suwalszczyźnie i Dolnym Śląsku. Piątek zapowiada się deszczowo w całym kraju. W sobotę deszczowa będzie tylko na północnym zachodzie.

Dziś po południu zero stopni zanotowano jedynie w Suwałkach. Na pozostałym obszarze kraju temperatura jest dodatnia. Najcieplej na Podkarpaciu i Dolnym Śląsku - nawet 10 stopni.

Reklama