Mowa o Łukaszu Radwańskim - trzydziestoletnim zięciu Edwarda Gondeckiego, sekretarza opolskich struktur PO i jednocześnie przewodniczącego rady nadzorczej tamtejszego oddziału NFZ.

Reklama

To on w konkursie pokonał dziewięciu innych kandydatów. Wśród nich byli m.in. Małgorzata Sobel - pracuje na opolskiej "porodówce" od 1996 roku, przy czym od 2005 roku kieruje działem organizacji, analiz i marketingu czy np. Magdalena Wołąsewicz, koordynatorka kampanii społecznej "Po prostu położna".

- Miałam nadzieję, że w Oplu możliwe jest zdobycie stanowiska bez koneksji politycznych, ale się przeliczyłam - komentuje Wołąsewicz.

O stanowisku ubiegał się także Mariusz Grochowski, który od października 2007 roku aż do końca zeszłego roku był dyrektorem Brzeskiego Centrum Medycznego. Odszedł, kiedy zarzuty - nie zgadza się nim - o posiadanie udziałów w spółkach handlowych postawiło mu CBA.

- Pan Radwański jest obecnie urzędującym dyrektorem do spraw finansów szpitala klinicznego we Wrocławiu, zasiada w radzie nadzorczej szpitala powiatowego w Kluczborku. Ma także odpowiednie wykształcenie, jest w trakcie pisania doktoratu. Co tu jeszcze dołożyć do spraw merytorycznych? - tłumaczył na portalu gazeta.pl Andrzej Buła, przewodniczący komisji konkursowej.

A Daniel Palimąka, rzecznik opolskiej PO dodaje: - Nasze struktury partyjne nie zajmowały się tym tematem i nie ma racjonalnych ku temu powodów. Nie zamierzamy polemizować z wyborem komisji konkursowej.