Taką fotografią i opis do niej opublikował na Facebooku jeden z projektantów mody (imię i nazwisko do wiadomości redakcji), po czym zdjęcie bardzo szybko trafiło na wykop. Słowom krytyki nie ma końca, tym bardziej, że internauci szybko namierzyli, kto dokładnie zamieścił takie zdjęcie.

Reklama

- Każdy robi głupie rzeczy, ale robienie rzeczy w tym stylu to nie dość, że głupota i brak rozumu, to jeszcze brak szacunku i jakiejkolwiek wdzięczności ludziom, którym zawdzięczamy wolność naszą i narodu - skomentowała jedna z osób. Inna: - Za takie znieważanie ludzi, którzy walczyli i oddawali życie za ten kraj w Polsce, spotka cię kara, ale nie sąd ją wymierzy, tylko ulica.

Nie brakowało także bardziej dosadnych komentarzy.

Kiedy mężczyzna zobaczył, jaki efekt przyniosła jego publikacja, to zapewnił, że nikogo nie chciał urazić.

- Raz jeszcze przepraszam każdą osobę, która została urażona, nie chciałem zrobić niczego złego - napisał, po czym wskazał, że jego pradziadkowie sami walczyli za Polskę.

Wszystkich przepraszam za debilny wybryk i nieprzemyślane zachowanie. Nie chciałem nikogo obrazić ani sprawić przykrości. Tylko mogę powiedzieć, że zachowałem się jak totalny kretyn i gdybym mógł, cofnąłbym wszystko, by zaistniała sytuacja nie miała ponownie miejsca - napisał pod zdjęciem opublikowanym na swoim profilu kolejnego dnia.

Na fotografii widać jak klęczy przed pomnikiem.