- Jeszcze tylko jutro będzie słonecznie i ciepło - mówi dyżurny synoptyk z IMGW Grażyna Dąbrowska.

Reklama

W centrum i na południu temperatura wyniesie około 22 stopni, natomiast na południowym wschodzie, a potem w części ziemi lubuskiej na Kujawach po Mazowsze - wystąpią burze. Już jutro ochłodzi się na północy i będzie padał deszcz, tylko na południowym wschodzie ma być ciepło i słonecznie.

Według synoptyków, strefa dużego zachmurzenia i deszczu w piątek przesunie się do centrum, a w sobotę obejmie cały kraj. W piątek zaledwie 9-13 stopni. Najładniejsza pogoda będzie na południowym wschodzie - 22 stopnie i słonecznie.

- W sobotę coraz mniej deszczu - tylko na południu, ale za to chłodno -dodaje Grażyna Dąbrowska. W całym kraju od 12 do 14 stopni. W niedzielę okresami zachmurzenie duże, aż do wystąpienia opadów deszczu. Nadal chłodno: na północy 10 stopni na pozostałym obszarze 14,15 stopni.

Nocą możliwe przymrozki, z piątku z sobotę i następne noce będą bardzo zimne - w strefie od Mazur, przez centrum i Wielkopolskę po Dolny Śląsk. Na północnym wschodzie przy gruncie mogą być nawet minus 3 stopnie.

Reklama