Na Kongresie Kobiet są obecne także, między innymi, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska, europarlamentarzystka Danuta Huebner, prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz.

Reklama

Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem "Wspólnota, równość, odpowiedzialność". Nie może być innego hasła w roku 25-lecia transformacji i 10-lecia wejścia do Unii Europejskiej, ale także w roku, w którym odbywają się wybory do Europarlamentu i wybory samorządowe - podkreśla prezes Stowarzyszenia Kongres Kobiet Dorota Warakomska.

Dodaje, że paneliści będą wzywać kobiety i uczestników Kongresu do udziału w kampanii wyborczej i w wyborach, by wziąć odpowiedzialność we własne ręce.

Spotkanie rozpoczęło się od odtańczenia przez uczestników tańca przeciwko przemocy.

Dziś odbędzie się m.in. sesja plenarna poświęcona sytuacji na Ukrainie, znaczeniu Polski w Europie i Europy w Polsce. Zaplanowano również debatę pod hasłem "Wszystko, co chcesz wiedzieć o gender".

Nowością są centra tematyczne, w których będą odbywać się debaty poświęcone różnym aspektom samorządności, edukacji, zdrowiu, kulturze, sprawom publicznym, ekonomii i ekologii.