W ten sposób odnosi się do oświadczenia prezesa IPN, który protestuje przeciwko pochówkowi generała Wojciecha Jaruzelskiego na stołecznych Powązkach. Jego zdaniem ten cmentarz "to miejsce dla narodowych bohaterów, a nie komunistycznych dyktatorów".

Reklama

- Niech mnie, kurcze sądzą za to, że Polska mianuje idiotę na ważne państwowe, konstytucyjne stanowisko - podkreśla przy tym Andrzej Celiński (pisownia oryginalna). I dopytuje, to niby gdzie grzebać generała Wojska Polskiego? Kawalera Virtuti Militari. Człowieka uwikłanego w HISTORIĘ jak mało kto. Pod murem? Za murem? Inne cmentarze skażone mniej znacznymi grobami?

- Plecie Pan Prezesie jak Grzelakowa spod Grójca. Przykre, kiedy Prezes k o n s t y t u c y j n e g o urzędu pisze, jak, za przeproszeniem, IDIOTA. Gotów jestem stawić się przed każdym sądem, by bronić tego mojego wpisu. Niech mnie, kurcze sądzą za to, że Polska mianuje idiotę na ważne państwowe, konstytucyjne stanowisko. Chcę tego. Panie Łukaszu? Do boju! - podkreślił.

Pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 12 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.