Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego potwierdza zatrzymanie drugiej osoby podejrzewanej o współpracę z obcym wywiadem - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik ABW Maciej Karczyński.

Reklama

Wczoraj resort obrony narodowej potwierdził zatrzymanie oficera wysokiej rangi, podejrzanego o szpiegostwo. Według medialnych doniesień chodzi o szpiegostwo na rzecz Rosji. - Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wczoraj wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali jedną osobę, jest to mężczyzna. ABW zatrzymała drugą osobę również mężczyznę na terenie Warszawy. W tej sprawie prowadzone są postępowania przez prokuraturę wojskową jak i apelacyjną - powiedział rzecznik.

Karczyński nie chce mówić o szczegółach śledztwa, ani czy należy się spodziewać kolejnych zatrzymań. Podkreśla, że nie jest to sprawa kryminalna, gdzie od razu należy spodziewać się wielu zatrzymanych. Karczyński przypomniał, że podawanie jakichkolwiek szczegółów zagraża nie tylko dobru śledztwa jak i bezpieczeństwu państwa.

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjscy szpiedzy w Polsce. Ujawniamy raport ABW >>>

Wczoraj resort obrony narodowej potwierdził zatrzymanie oficera wysokiej rangi, podejrzanego o szpiegostwo. Według medialnych doniesień chodzi o szpiegostwo na rzecz Rosji. Zatrzymania dokonano na podstawie informacji zebranych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Reklama