Dziennik Gazeta Prawana logo

Już 5 ofiar śmiertelnych wybuchu metanu w kopalni Mysłowice-Wesoła

21 października 2014, 14:23
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Już 5 ofiar śmiertelnych wybuchu metanu w kopalni Mysłowice-Wesoła
Shutterstock
Do pięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu metanu w kopalni Mysłowice-Wesoła, do którego doszło przed ponad dwoma tygodniami. Dziś zmarli dwaj kolejni górnicy w Centrum Leczenia Oparzeń - poinformował profesor Marek Kawecki, dyrektor ds. medycznych z siemianowickiej oparzeniówki.

W nocy zmarł 28-letni chory z oparzeniem 82 procent ciała i głębokim oparzeniem dróg oddechowych, rano kolejny chory górnik, 29-latek z oparzeniem 87 procent powierzchni ciała i głębokim oparzeniem dróg oddechowych. Przyczyną zgonów była niewydolność wielonarządowa w przebiegu ciężkiej choroby oparzeniowej.

Obecnie na oddziale intensywnej terapii przebywa jeszcze trzech górników, stan jednego z nich nieco się poprawia, stan pozostałych dwóch jest ciężki, ale stabilny. Pozostali są leczeni na oddziale chirurgicznym. Na bieżąco poddawani są zabiegom w komorze hiperbarycznej, a także przechodzą planowane zabiegi operacyjne.

W wypadku w kopalni Mysłowice Wesoła poszkodowanych zostało 37 osób.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj