Silnie będzie wiało początkowo na północy kraju, a w okresie od nocy z czwartku na piątek do soboty w pozostałej części kraju. W piątek i w nocy z piątku na sobotę będzie padał deszcz. Miejscami może to być deszcz ze śniegiem, a górach śnieg.

Reklama

W czwartek na Wybrzeżu będzie wiało dość silnie. Od 30-40 km/h, w porywach do 75 km/h, a w strefie nadmorskiej od 40 km/h do 50 km/, w porywach lokalnie do 90 km/h.

W piątek wietrznej pogody doświadczą mieszkańcy reszty kraju. Na Wybrzeżu wiatr dość silny i silny, okresami bardzo silny, od 35 km/h do 50 km/ h, w porywach do 85 km/h na Wybrzeżu zachodnim i do 100 km/ h na Wybrzeżu wschodnim. W pasie Polski środkowej i północno-wschodniej wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany i dość silny, od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 70 km/h.

W sobotę nadal silnie będzie wiało na Wybrzeżu. Od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Na pozostałym obszarze kraju wiatr umiarkowany i dość silny, od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h. Wiatr południowy i południowo-zachodni w od północnego zachodu kraju stopniowo skręcać będzie na zachodni.