Nadchodzące dni upłyną pod znakiem mokrej, choć całkiem ciepłej aury jak na tę porę roku aury. Dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak mówi, że Wigilię niemal w całej Polsce będzie szaro i ponuro, miejscami będzie padał deszcz, a w górach - deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9-10 na zachodzie kraju. 

Uprzykrzający nam życie od kilku dni wiatr nieco osłabnie, ale wciąż silnie wiać będzie na Wybrzeżu.

Kamil Walczak dodaje, że podobnie będzie w pierwszy dzień świąt. Śnieg może poprószyć jedynie na północy kraju oraz w górach. Termometry będą wskazywać od -1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do 5-6 na Dolnym Śląsku i ziemi lubuskiej.

W drugi dzień świąt pogoda raczej się nie zmieni, spodziewać się możemy za to niewielkiego ochłodzenia. Miejscami mogą występować opady śniegu, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Temperatura od minus 5 stopni Celsjusza do 2 na Pomorzu Zachodnim.

Taka aura utrzyma się do końca tygodnia, choć w weekend, zwłaszcza na wschodzie i centrum kraju może pojawić się więcej słońca.

CZYTAJ TEŻ: "Pogodowa bomba" w Wielkiej Brytanii wywołuje chaos komunikacyjny >>>