A wszystko przez łączący ludzi motyw przewodni. W połowie 2017 roku na stołecznej Pradze powstanie Muzeum Polskiej Wódki.

Reklama

Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka Andrzej Szumowski ma już w głowie pomysł na funkcjonowanie muzeum. Zapowiada, że każdy będzie mógł odkrywać wódkę po swojemu ponieważ oferowana będzie szeroka paleta tematów.

W biegu przez wieki będzie można dowiedzieć się o zmieniających się recepturach, technikach wytwarzania wódki. Będzie także wątek eksportowy - dowiemy się, do jakich miejsc trunek już trafiał i gdzie spożywa się go najwięcej. Ukazana będzie również jego rola kulturotwórcza. Wszak wódka pojawiała się w wielu filmach czy książkach.

Muzeum jest pomysłem oryginalnym, ale w pełni poważnym. Do współpracy pomysłodawcy zaprosili samych profesjonalistów. Szumowski zapowiada, że organizacją stałej wystawy zajmą się te same instytucje, które organizowały stałe wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Placówkę mogą współtworzyć także miłośnicy trunku. Do końca maja Stowarzyszenie Polska Wódka przyjmuje eksponaty i receptury związane z wódką. W zamian oferuje nagrody pieniężne.