Jak mówił na antenie Polskiego Radia RDC, dobiegają końca prace zespołu, przygotowującego plan uzupełnienia jednostek we wschodniej Polsce. Jutro ma się odbyć jedno z ostatnich spotkań zespołu, który przygotowuje rekomendację ministrowi obrony.

Reklama

- Pomysł dotyczy tego, by zwiększyć ukompletowanie i skuteczność działania jednostek na ścianie wschodniej - powiedział wiceminister Mroczek. Dodał, że programem na pewno objęta zostanie pierwsza Brygada Pancerna, stacjonująca w Warszawie-Wesołej, Zamościu, Chełmie i Siedlcach.

Komentując przejeżdżający przez Polskę "Marsz Dragonów" Czesław Mroczek ocenił, że dobrze się stało, iż Amerykanie zdecydowali się na taki pokaz swojej obecności.

- Ci żołnierze mogli wrócić tak, jak przyjechali, samolotami i tak duża liczba osób nie dowiedziałaby się, że to są naprawdę poważne siły NATO-wskie na terenie naszego kraju - powiedział wiceszef MON.

Kilkadziesiąt amerykańskich wozów opancerzonych Stryker od kilku dni przemierza Polskę. Żołnierze wracają z ćwiczeń w krajach bałtyckich do macierzystej bazy w Niemczech.