Będzie nowy termin zakończenia budowy dworca Łódź Fabryczna. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Łódź inwestycja ma zakończyć się w sierpniu przyszłego roku. Pierwszy termin oddania do użytku dworca to luty 2015. Później przełożono go na wrzesień 2015 roku. Dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Grzegorz Nita, przyznaje, że będzie nowy aneks do umowy z wykonawcą i rozmowy w tej sprawie są już w końcowej fazie. Nie chciał jednak powiedzieć jaki termin zostanie zapisany w aneksie.

Reklama

Opóźnienia będą też dotyczyć przebudowy dróg wokół dworca Łódź Fabryczna. Zdaniem dyrektora Nity przyczyn jest kilka. Między innymi problemy z przekazaniem terenu przez firmę Enkev pod budowę ulicy Nowotargowej. Brak tego terenu miał wpływ nie tylko na samą ulicę Nowotargową, bo oprócz samej ulicy w zakresie wykonania na tym terenie jest między innymi część ramp zjazdowych i wyjazdowych do podziemnych parkingów oraz do podziemnego dworca autobusowego - tłumaczył.

Dyrektor Grzegorz Nita przyznał również, że miasto stara się o wydłużenie okresu rozliczenia z Unią Europejską tej części inwestycji. W sprawie trwają rozmowy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

ZOBACZ TAKŻE:NIK prześwietla budowę Gazoportu. I nie ma litości>>>