Jak powiedział IAR młodszy brygadier Paweł Pomorski z mazowieckiej straży pożarnej, na terenie województwa służby odbierają setki zgłoszeń po burzach i ulewach.

Reklama

Przed 21:00 do Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa wpłynęło ponad 350 zgłoszeń z terenu województwa, ale one są na bieżąco uaktualniane - powiedział młodszy brygadier Paweł Pomorski.

Burze wyrządziły szkody zarówno na północy, jak i na południu województwa. W wyniku wyładowań atmosferycznych w Czyżewie w powiecie gostynińskim na terenie jednego z gospodarstw zapaliło się składowisko słomy.

Nawałnica wyrządziła szkody także w powiecie wyszkowskim, gdzie żywioł zerwał w sumie 6 dachów, w tym 3 z budynków mieszkalnych. Straż nie ma doniesień o poszkodowanych.

Reklama

Według informacji mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, najwięcej zgłoszeń odnotowano w powiatach płockim i płońskim. Natomiast w południowej części województwa najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach radomskim i szydłowieckim. W sumie w usuwanie skutków burz zaangażowanych jest 100 zastępów straży pożarnej.