Grażyna Dąbrowska synoptyk IMGW podkreśla, że śnieg i śnieg z deszczem może padać na nizinach, ale tylko dziś. Chmury ze śniegiem przenoszą się na północ i wieczorem opady śniegu lub deszczu ze śniegiem mogą się pojawić także na Pomorzu. Już jutro w całej Polsce będzie deszczowo, jedynie w górach śnieg zadomowi się na dłużej.

Reklama

Następne dni przyniosą zmienną aurę, a pod koniec tygodnia w niektórych regionach może być ciepło i słonecznie. - Pogoda będzie zmienna, będzie tendencja do ocieplenia - powiedziała Dąbrowska. Pod koniec tygodnia będzie słonecznie a na południu kraju może być nawet 18 stopni.

Jednak nawet tam, gdzie dziś zima nie zawitała, kierowcy przyznają, że to ostatni moment, żeby zmienić opony na zimowe. Niektórzy przyzwyczajeni zmiennością polskiej aury wymieniają opony już na początku października. Dodają, że po pierwszym załamaniu pogody na ogół są kolejki w zakładach wulkanizacyjnych.

Reklama

Synoptycy z IMGW oceniają, że tegoroczny październik nie jest wcale rekordowo zimny. Wprawdzie już dziś w wielu regionach pada śnieg, ale bywały sezony, kiedy mróz przychodził już na początku października.