W święta zamiast śniegu może popadać deszcz. W niedzielę na północnym-wschodzie może pojawić się deszcz ze śniegiem. Poprószyć może wysoko w górach. Podczas świąt zarówno w nocy jak w dzień temperatury powyżej zera.

Reklama

Wigilia zapowiada się pogodna i bez opadów, jedynie na zachodzie i południu rano mogą wystąpić gęste mgły ograniczające widzialność nawet do 200 metrów. Słupki rtęci pokażą od 5 stopni na północnym-wchodzie, około 7 w centrum do 10 na Dolnym Śląsku. W pierwszym dniu świąt będzie więcej opadów i będzie wiał silny wiatr.

Narciarze mają powody do narzekań. Z powodu dodatniej temperatury śniegu na stokach jak na lekarstwo. Wiele stacji narciarskich jest nieczynnych. Na szczycie Jaworzyny Krynickiej otwarto do tej pory wyciąg szkoleniowy dla początkujących i trasę o długości 650 metrów.

Śnieg jest sztuczny dlatego warunki do jazdy nie są zbyt łatwe. Jest twardy i mokry dlatego ciężko się jeździ - podkreślają narciarze w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

Reklama

Czekamy niecierpliwie na zmianę aury, bo na razie ponosimy straty - mówi Andrzej Rozlach ze spółki Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka. ”Liczymy na opady śniegu albo na mróz, bo wtedy możemy uruchomić urządzenia do śnieżenia kolejnych tras” - tłumaczy. Nieco lepiej jest w Zakopanem.
Działa tam kilka stacji narciarskich i wyciągów krzesełkowych.