Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, południowo-wschodnia oraz środkowa znajdą się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Północnym oraz Ukrainą wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Atlantykiem i Rosją.

Reklama

Przez Polskę, z zachodu na wschód, będzie przemieszczać się zatoka niżowa z frontem ciepłym. Z południowego zachodu będzie napływać polarno-morskie powietrze, za frontem ciepłym ciepłe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem przechodzące w słabe opady deszczu lub mżawki, na północnym wschodzie i w obszarach górskich słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Początkowo w zachodniej połowie kraju gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 800 m oraz możliwe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie do 6 st. na zachodzie i południu. Wiatr z kierunków południowych, jedynie początkowo na wschodzie z zachodnich, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie całkowite, miejscami większe przejaśnienia. Słabe opady deszczu lub mżawki przechodzące na zachodzie w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Gdzieniegdzie w opadach mżawki lub mgle widzialność ograniczona do 600 m. Temperatura minimalna od 0 do 2 st., na północnym wschodzie i w dolinach karpackich od -2 do 0 st. Wiatr słaby z kierunków południowych, miejscami zmienny.

W czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Słabe opady deszczu lub mżawki, na zachodzie początkowo również opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano miejscami w opadach mżawki lub mgle widzialność ograniczona do 800 m. Temperatura maksymalna od 2 do 6 st., na południowym wschodzie cieplej, od 6 do 8 st. Wiatr słaby z kierunków południowych, miejscami zmienny.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże. Możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W czwartek zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.