Jak informuje IMGW, Europa północna, środkowo-wschodnia, południowo-wschodnia jest w zasięgu niżów, pozostałą część kontynentu obejmują słabe układy wyżowe. Nad Polską będzie dominował niż znad Zatoki Botnickiej, na krańcach południowo-zachodnich zaznaczy się słaby klin wyżu. Z północnego-zachodu nadal napływa przetransformowana masa arktyczna morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami możliwy drobny grad. Wysoko w górach opady śniegu. Miejscami, we wschodniej połowie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10 do 14 st., w obszarach podgórskich miejscami około 9 st.. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 4 do 6 st., w rejonach podgórskich lokalnie od 0 do 3 st., nad morzem około 7 st. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, wysoko w Karpatach śniegu. Temperatura maksymalna na od 12 st. nad morzem do 16 st. na południowym zachodzie, lokalnie w obszarach podgórskich około 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.