Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, Wyspy Brytyjskie oraz Francja będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Polska będzie pod wpływem układu niżowego, rozciągającego się od wschodnich Niemiec przez Czechy po Austrię, który w ciągu najbliższej doby przez Nizinę Węgierską przemieści się nad Transylwanię. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i powoli będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie kraju, w Karpatach i na Pogórzu Karpackim okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na północnym wschodzie i miejscami na Wybrzeżu Wschodnim 24 st., 26 st. w centrum do 25 st., 28 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków wschodnich. Na krańcach południowo-zachodnich kraju wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. W pierwszej połowie nocy na zachodzie i krańcach południowych kraju miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. Słabe, przelotne opady deszczu możliwe również na krańcach wschodnich. Temperatura minimalna od 9 st. do 12 st., na zachodzie i wybrzeżu od 12 st. do 15 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu i wschodzie okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie, południu i wschodzie kraju okresami duże i tam przelotne opady deszczu oraz miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na wschodzie kraju do 25 st., 27 st. na zachodzie, miejscami na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, północny i północno-wschodni, na południowym zachodzie północno-zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h.

Reklama

W Warszawie we wtorek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.