Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Portugalia, Hiszpania i zachodnia część basenu morza Śródziemnego będą pod wpływem klina wyżowego. Polska będzie na skraju płytkiego, stacjonarnego niżu z ośrodkiem nad Niemcami. Z południa napływać będzie przetransformowane powietrze zwrotnikowe.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm, a w południowo-zachodniej połowie kraju do 20 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. do 29 st., niższa w dolinach górskich i nad morzem - od 21 st. do 26 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, wschodni, poza tym słaby, wschodni i południowo-wschodni. W rejonach burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek w południowo-zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Nad ranem lokalnie, zwłaszcza w kotlinach sudeckich, mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze Polski początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze, później zanik opadów i rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 14 st. do 17 st., niższa w dolinach górskich - od 10 st. do 14 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. do 28 st.; w dolinach górskich i nad morzem - od 21 st. do 26 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, północno-wschodni, poza tym słaby, zmienny. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

Reklama

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burzy wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burzy wiatr porywisty. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burzy wiatr porywisty.