Sprawa – jak powiedziała PAP rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz - dotyczy w sumie kilkuset osób. Policjanci zajmujący się cyberprzestępczością w niespełna 2 lata ustalili internetowe powiązania ponad 750 internautów, którzy mogli wymieniać się w sieci materiałami pedofilskimi.

Reklama

- Dotąd zatrzymanych zostało 15 mężczyzn w wieku od 17 do 46 lat. To mieszkańcy siedmiu polskich województw, a także Norwegii i Irlandii. Sprawa jest jednak rozwojowa; nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – dodała Hamelusz.

Wszyscy zatrzymani w tej sprawie zostali tymczasowo aresztowani. Za utrwalanie i rozpowszechnianie pornografii dziecięcej grozi im do 12 lat więzienia. 17-latek trafił do poprawczaka.

Sąd zgodził się na opublikowanie wizerunków dziewięciu podejrzanych. Policja i prokuratura chcą w ten sposób dotrzeć do kolejnych pokrzywdzonych. Zdjęcia mężczyzn umieszczono m.in. na stronie komendy wojewódzkiej w Poznaniu i CBŚP. - Można kontaktować się z poznańskim zarządem CBŚP pod numerem telefonu: (61) 841 54 50 lub zgłaszać się osobiście do siedziby przy ul. Kochanowskiego 3 w Poznaniu – poinformowała Hamelusz.

Reklama

Śledztwo nadzoruje Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

>>>Wszystkie zdjęcia dostępne na stronie CBŚP