Dziennik Gazeta Prawana logo

Poszukiwania inwestorów dla LOT. Morawiecki: Rozmawiamy m.in. z Chińczykami

3 sierpnia 2016, 20:14
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Samolot PLL LOT
Samolot PLL LOT/Shutterstock
"LOT nie może otrzymać kolejnej pomocy publicznej, dlatego szukamy inwestora" - powiedział w środę dziennikarzom w Kielcach wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Potwierdził, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami, także z Chin.

- powiedział dziennikarzom wicepremier Morawiecki. Dodał, że "bardzo dobrą robotę robi w tej sprawie minister Jackiewicz".

Wicepremier zaznaczył, że brak narodowego przewoźnika spowodowałby, że Polska stałaby się "bardziej peryferyjnym krajem". - - poinformował. Dodał, że od pierwszych tego typu informacji do zakończenia transakcji jest z reguły "bardzo długa droga".

Podczas środowej wizyty w Kieleckim Parku Technologicznym wicepremier podkreślił szczególną rolę infrastruktury w rozwoju gospodarczym województwa świętokrzyskiego. - zapowiedział.

Morawiecki zwrócił także uwagę na rozwojowe szanse, jakie stoją m.in. przed Świętokrzyskimi Kopalniami Surowców Mineralnych "w przededniu nowej fali budowy dróg, dróg ekspresowych i autostrad". Wskazał na znaczenie potencjału przemysłu obronnego (zakłady Mesko w Skarżysku - Kamiennej), oraz turystyki i rolnictwa.

Przypomniał także o wsparciu przemysłu hutniczego, który jak zauważył „cierpiał w ostatnich 12-18 miesiącach na dumping cenowy z Białorusi, Rosji i Chin". - powiedział. Ma to znaczenie dla "jednego z kluczowych inwestorów" na terenie województwa czyli Huty Celsa w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Minister spotkał się także z przedsiębiorcami działającymi w Kieleckim Parku Technologicznym oraz młodymi właścicielami start-upów.

Kielecki Park Technologiczny znajduje się w poprzemysłowej, północno-zachodniej części Kielc. Został powołany w 2008 r., a otwarcie jego obiektów - inkubatora w 2011 r. i centrum technologicznego w 2012 r. - umożliwiała inwestycja współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość tego projektu, realizowanego przez miasto Kielce, wyniosła ponad 86 mln zł, z czego 91 proc. pochodziło ze środków unijnych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj