Jak informuje IMGW, Polska północno-wschodnia będzie na skraju niżu znad Zatoki Ryskiej. Pozostały obszar kraju będzie pod wpływem słabnącego klina wyżowego, na południowym wschodzie zaznaczy się ponadto strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

Reklama

W środę na południowym wschodzie Małopolski, na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, możliwe burze, suma opadów od 10 mm do 20 mm; po południu od południowego zachodu stopniowy zanik opadów i większe przejaśnienia, a wieczorem także rozpogodzenia. Na północy Polski zachmurzenie duże i całkowite oraz okresami opady deszczu, na krańcach północno-wschodnich możliwe słabe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: we wschodniej połowie kraju od 15 st. do 20 st., w zachodniej - od 19 st. do 22 st.; w rejonach podgórskich Karpat od 13 st. do 16 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni; poza tym wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W nocy ze środy na czwartek w północnej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu, na wybrzeżu wschodnim i Żuławach po północy o umiarkowanym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże; początkowo miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Po północy na południowym wschodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st.; w rejonach podgórskich od 6 st. do 9 st. Wiatr na wybrzeżu wschodnim umiarkowany, okresami dość silny, północno-zachodni, poza tym słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu wschodnim, Kujawach, Żuławach, Mazurach i północnym zachodzie Mazowsza miejscami także burze. W burzach wysokość opadu do 12 mm. Temperatura maksymalna od 15 st., 18 st. na północnym wschodzie, ok. 20 st. w centrum, do 23 st., 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr na wybrzeżu wschodnim umiarkowany i dość silny, północno-zachodni, poza tym słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.