W ubiegłym tygodniu do bolesławieckiego szpitala trafił 31-letni mężczyzna z poparzonym przełykiem. Z ustaleń policji wynikało, że wypił oryginalnie zapakowaną gazowaną wodę z etykietą Żywioł Żywiec Zdrój. Ze względu na dobro klientów firma zablokowała wówczas sprzedaż wody wyprodukowanej w zakładzie w Mirosławcu.

Reklama

Uwzględniając wyniki badań sanepidu oraz inspekcji policji, podjęliśmy decyzję o odblokowaniu sprzedaży dwóch partii wody, z których pochodziły butelki znajdujące się w zgrzewce konsumenta z Bolesławca - powiedziała Martyna Węgrzyn, rzeczniczka firmy.

Decyzja Żywiec Zdrój o odblokowaniu sprzedaży związana jest z opiniami trzech inspekcji sanitarnych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałczu, który przeprowadzał kontrolę w rozlewni w Mirosławcu, nie stwierdził jakichkolwiek niezgodności w działaniu przedsiębiorstwa.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie prowadziła badania wody z dwóch podejrzanych partii, jak i kolejnej partii wyprodukowanej na tej samej linii produkcyjnej. W opinii inspektorów produkty te są prawidłowe w zakresie badanych parametrów fizykochemicznych i mikrobiologicznych.

Wojewódzka Inspekcja Sanitarna we Wrocławiu zbadała próbki pobrane w hurtowni wielobranżowej, z której pochodziła woda kupiona przez konsumenta z Bolesławca. Wyniki badań zarówno innych pełnych zgrzewek wody, jak i pojedynczych butelek znalezionych w magazynie były prawidłowe.

Ani ze strony sanepidu ani ze strony prokuratury nie ma oczekiwań by partie wody mineralnej mocno gazowanej były w wciąż zablokowane - zaznaczyła Węgrzyn.

Reklama

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu nadal prowadzi badania dotyczące butelki, z której miał pić poparzony mężczyzna.