Grupa Energa, decyzją zarządu, postanowiła zawierzyć się Bożej opatrzności i Matce Najświętszej Gromnicznej. Prosimy dla was o wstawiennictwo za pośrednictwem Matki Bożej Gromnicznej, matki wiecznego światła - mówił m.in. ks. proboszcz Kazimierz Wojciechowski, archidiecezjalny duszpasterz energetyków, elektryków, elektroników.

Reklama

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", pracownicy Energi złożyli pod ołtarzem kosze z darami, wśród których był m.in. kielich mszalny.

Dysponują państwo ogromnym osiągnięciem myśli ludzkiej. Myśli, która jest jednocześnie darem Boga. Bóg powierzył człowiekowi cały świat, aby czynił go sobie poddanym, aby wykorzystywał świat dla swego dobra. I tak się dzieje, gdy człowiek słucha Boga i czyni wszystko, co sprawiedliwe. Wtedy cały wysiłek człowieka staje się pożyteczny i służy dobru wszystkich. W tym wszystkim potrzebna jest też boża pomoc, boże błogosławieństwo. Dlatego dzisiaj w tej świątyni wypowiemy wspólnie akt zawierzenia, w którym powierzymy opiece Boga całą społeczność Grupy Energa, jej rozwój i realizację planów - powiedział w homilii biskup Wiesław Szlachetka.

Mam nadzieję, że nie zabranie nam tego boskiego bożego prądu na naszej drodze, tego bożego światła. I że nasza firma będzie się rozwijać, będzie bezpieczna, będzie chroniona Bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych, także św. Michała Archanioła, do którego żeśmy się tutaj przed chwilą modlili - mówił Grzegorz Ksepko, wiceprezes ds. korporacyjnych Energi.

Reklama