Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział PAP, że agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali prezesa miejskiego zakładu usług komunalnych w Kole (woj. wielkopolskie), byłego prezesa tej spółki i pracownika MZO Pruszkowie (woj. mazowieckie) oraz prezesa i handlowca jednej z wrocławskich firm.

Reklama

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Łodzi wpadli na trop procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm - wyjaśnił. Według CBA przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku i opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych.

Kaczorek zaznaczył, że funkcjonariusze CBA przeszukali siedzibę wrocławskiej firmy i pomieszczenia biurowe w tych miejskich spółkach. Zabezpieczyli dokumenty i dane elektroniczne dotyczące przetargów na te samochody - podał. Zaznaczył, że czynności w tej sprawie nadal trwają, a materiały śledztwa CBA trafiły już do Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty.