Do zdarzenia doszło 24 kwietnia na jednym z osiedli w Nowej Hucie.

Jak ustalili funkcjonariusze, chłopak wraz z polskim rówieśnikiem przebywał na przyszkolnym boisku, gdzie grali w koszykówkę. W pewnym momencie obok boiska pojawiło się trzech młodych mężczyzn, którzy zaczęli zaczepiać 17-latka. Kiedy w obronie zaczepianego stanął polski kolega, jeden ze sprawców go odepchnął i uderzył.

Następnie napastnicy wyłamali z pobliskiego ogrodzenia drewniane pale (niektóre zakończone gwoździami) i zaczęli nimi okładać 17-latka, po czym ukradli mu piłkę i uciekli.

Świadkiem pobicia był przypadkowy przechodzień, który wezwał policję. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze zatrzymali trzech sprawców pobicia w okolicach ronda Czyżyńskiego.

20-latek usłyszał zarzuty znieważania osoby ze względu na jej przynależność zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz pobicia. Pozostali dwaj sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Aresztowanie trzech sprawców jest przestrogą dla innych przed dopuszczaniem się podobnych czynów - powiedział PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Młody Ukrainiec już wyszedł ze szpitala.