W czwartek w Radomiu odbyła się nadzwyczajna rada miasta. Jej głównym tematem miała być organizacja pokazów Air Show, które miały odbyć się w ostatni weekend sierpnia. Na sesji mieli się pojawić też przedstawiciele wojska. Jednak jak informuje "Gazeta Wyborcza", nikt ze strony ministerstwa nie pojawił się w Radomiu.

Reklama

Prezydent miasta Radosław Witkowski, ogłosił na Facebooku, że pokazów Air Show w formie z ubiegłych lat nie będzie. - Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW nie odbędą się. Minister Obrony Narodowej nie pozwolił przyjechać przedstawicielom MON i wojska na dzisiejszą sesję w sprawie Air Show 2017. Poinformowano nas także, że Pan minister Antoni Macierewicz wyraził zgodę na zorganizowanie jednodniowych pokazów lotniczych, w których udział wezmą tylko polskie ekipy – napisał Witkowski, któremu nie tak dawno mandat chciało wygasić CBA – agencja zarzuca mu naruszenie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Witkowski w 2014 roku wygrał wybory na prezydenta startując z ramienia PO.

Po burzliwej dyskusji rada miasta – bez udziału polityków PiS – przyjęła stanowisko, w którym nie popiera jednodniowej imprezy. - W trosce o światową rangę pokazów lotniczych w Radomiu oraz o wizerunek miasta, radni Rady Miejskiej w Radomiu uznają, że jednodniowe pokazy lotnicze w formie proponowanej przez stronę wojskową nie odpowiadają oczekiwaniom mieszkańców Radomia i pasjonatów lotnictwa – czytamy w piśmie opublikowanym na stronie "Wyborczej".

Jednocześnie radni wyrazili chęć współpracy przy organizacji przyszłorocznych Międzynarodowym Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu.