Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy niż znad Atlantyku. Polska od zachodu przejdzie pod wpływ rozległego i głębokiego niżu z ośrodkiem nad Atlantykiem. Nad południowy zachód kraju nasunie się front ciepły, za którym zacznie napływać ciepłe powietrze polarne morskie.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

Źródło wideo: Agencja X-news.pl

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st., 5 st. na północy do 9 st. w centrum i 11 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rozpogodzenia miejscami w centrum kraju, a początkowo również na południowym zachodzie. W północno-wschodniej połowie kraju miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie również śniegu. Na krańcach południowych i zachodnich nad ranem opady deszczu, lokalnie możliwy deszcz marznący, powodujący gołoledź. W górach opady śniegu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. do 1 st., w dolinach karpackich lokalnie -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy, jedynie na północnym wschodzie kraju zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st., 5 st. na północy do 9 st. w centrum i 11 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, potem duże. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę przed południem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a po południu z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.