Ksiądz poradami dla małżonków zdobył rozgłos na początku maja. Teraz podzielił się swoimi refleksjami na temat kobiecego ubioru.

Reklama

Jego zdaniem kobiety i dorastające dziewczęta nie powinny swoim nieskromnym ubiorem narażać innych na popełnianie grzechów. "Kobiety i dorastające dziewczęta powinny uważać by swoim nieskromnym ubiorem nie narażały innych osób na popełnianie grzechów. Należy ubierać się modnie, schludnie, ładnie, ale z umiarem i skromnością" – pisze na Twitterze.

Dodaje, że "zbyt liberalne poglądy" sprawiają, że dziewczęta "prowokują swoim strojem i zachowaniem wielu mężczyzn".

Jego wcześniejsze wpisy oburzały nie tylko internautów.

Reklama

"Wracam z pracy, nawet po morderczym dniu witam uśmiechem partnerkę, robię kolację, zmywam, wynoszę śmieci. Staram się ją wesprzeć dobrym słowem. Co ksiądz może wiedzieć o życiu w związku? Ksiądz dzieli się doświadczeniem czy wyimaginowaną rzeczywistością?" - napisał Tomasz Cimoszewicz na Twitterze.

"Mężczyzna często po skończonej pracy czuje się bardzo wyczerpany. Potrzebuje pochwały, odpoczynku, nie można go zaraz angażować do następnej pracy. Trzeba cierpliwie poczekać. Żony powinny o tym wiedzieć!" – tak brzmiał jeden z wpisów księdza.

W kolejnych ks. Głód rozwodził się nad "naturalnym rytmem działania i życia mężczyzny", który "mądra żona potrafi odpowiednio zagospodarować".

"Normalny rytm działania i życia mężczyzny to: najpierw dosyć długie przygotowanie, intensyfikacja motywacji, później maksymalne zaangażowanie i wytężona praca, a następnie czas relaksu i odpoczynku. Mądra żona potrafi ten naturalny rytm odpowiednio zagospodarować" – pisał dalej.

Stwierdził, że gdy w końcu mężczyzna rozpocznie działanie "wówczas angażuje się do końca, a wszystko inne w tym momencie nie jest ważne".