Również w biurze prasowym nowosądeckiego urzędu miasta powiedziano PAP, że prezydent Nowego Sącza zrezygnował z członkostwa w PiS.

Reklama

- Potwierdzamy, że pan prezydent zrezygnował z członkostwa w PiS, jednak na razie nie udzielamy powodów tej decyzji – powiedziała PAP pracownica biura prasowego Urzędu Miasta.

Według nieoficjalnych doniesień, decyzja prezydenta Nowaka, który od 2006 r. nieprzerwanie pełni funkcję prezydenta Nowego Sącza i startował jako reprezentant PiS, ma związek z ogłoszoną niedawno decyzją Komitetu Politycznego PiS o kandydowaniu na prezydenta tego miasta w najbliższych wyborach Iwony Mularczyk, żony posła PiS Arkadiusza Mularczyka.

Chociaż sam Nowak deklarował, że w najbliższych wyborach nie będzie się ubiegał o reelekcję, ale poparł na swojego następcę członka PiS Krzysztofa Głuca - byłego wiceprezesa Sądeckich Wodociągów.

Nowak był w latach 2001-2005 posłem PiS. W 2017 r. prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Reklama

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poseł i szef nowosądeckich struktur PiS Wiesław Janczyk nie komentował decyzji Nowaka. Powiedział, że decyzja Komitetu Politycznego o wskazaniu Iwony Mularczyk na kandydatkę na prezydenta Nowego Sącza, będzie służyć Prawu i Sprawiedliwości.

Iwona Mularczyk była do tej pory obecna w życiu politycznym, może nie na pierwszym planie, ale w środowisku prawicowym jest osobą rozpoznawalną, jest osobą znaną. Są ogromne nadzieję związane z tym, żeby Prawo i Sprawiedliwość mogło kontynuować w Nowym Sączu sprawne rządzenie miastem – podkreślił Janczyk.