"Chociaż to może nie są najciekawsze nazwiska, bo lista jest długa, ale ostatnio w mediach o tych osobach głośno. Tak, znaleźli się na liście m.in. Marek Chrzanowski, Kamila Sukiennik, dyrektor gabinetu prezesa i Martyna Wojciechowska, dyrektor komunikacji" - pisze Bartek Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej" na Twitterze.

Reklama

Dziennikarz opublikował przy tym pełną listę nazwisk; w jednym ze wpisów zauważa nawet: "bardzo wiele emocji wzbudzają dwie panie dyrektor w NBP". "Publikuję więc pełną listę odznaczonych przez prezesów NBP Marka Belkę i Adama Glapińskiego w 2015-2018. Są też poprzedni dyrektor komunikacji i szef gabinetu" - dodał.

Odznaka honorowa "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej" przyznawana jest od 2003 roku przez prezesa NBP pracownikom banków. Trafia - w zamierzeniu - do tych, którzy szczególnie przyczynili się do rozwoju bankowości. Odznaka zastąpiła Odznakę honorową "Zasłużony dla bankowości PRL". Wyróżnieni nią byli nią m.in. Grzegorz Kołodko, Piotr Alicki, Bogusław Pietrzak i Ryszard Pospieszyński.