W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w północnej połowie kraju również burze, możliwy grad. W czasie burz na północnym wschodzie prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 15-16 st. na wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 21 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, porywisty, nad morzem i w czasie burz w porywach do 65 km/h, zachodni.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu, na wybrzeżu i północnym wschodzie możliwe burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 8-9 st. w kotlinach górskich do 13-14 st. na północy kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, nad morzem i w czasie burz w porywach do 55 km/h, zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad, zwłaszcza w północnej połowie kraju. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm, a w pasie od województwa pomorskiego po podlaskie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 16-17 st. na północy i terenach podgórskich do 21 st. w Wielkopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, w czasie burz do 75 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.