Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że lubelska policja umieściła w izbie wytrzeźwień emerytowanego sędziego, byłego prezesa Sądu Okręgowego w Radomiu.

Reklama

Prezes sądu poprosiła policję o informacje na temat przebiegu całej tej interwencji - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza, poproszony o informacje w tej sprawie. Dodał, że po otrzymaniu informacji z policji zapadną ewentualne dalsze decyzje.

Sprawa dotyczy interwencji policji 29 października. Na schodach jednego z budynków przy ul. Piłsudskiego w Lublinie był pijany mężczyzna. Nie można się było z nim porozumieć, mówił bełkotliwie – powiedział PAP rzecznik prasowy komendy miejskiej policji w Lublinie Kamil Gołębiowski.

Policjanci odwieźli mężczyznę do izby wytrzeźwień. Okazało się, że to 68-letni mieszkaniec Radomia. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został zwolniony – poinformował Gołębiowski.

Sędziemu grozi postępowanie dyscyplinarne. Ustawa prawo o ustroju sądów mówi m.in., że "sędzia powinien w służbie i poza służbą, strzec powagi stanowiska sędziego i unikać wszystkiego, co mogłaby przynieść ujmę godności sędziego".

Reklama