Pieniądze mają być wypłacane policjantom na pełniących służbę przez co najmniej 4 godziny, można też przeczytać w dokumencie.

Reklama

Oburzenia nie kryją policyjni związkowcy.

Andrzej Szary, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego napisał na FB: Od lat NSZZ Policjantów wnioskuje o urealnienie tej wstydliwej i urągającej godności funkcjonariusza stawki na wyżywienie na poziomie 2,71 zł. Mimo zapewnień nic w tej sprawie nie drgnęło że strony MSWiA (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - przyp. red.) oraz KGP (Komenda Główna Policji - przyp. red.).

Reklama

Ale w sieci można też przeczytać m.in.: "Widzę w Policji wprowadzono Program Pączek+" czy "Jaka wstydliwa??? Kawał grosza...... ,za to będzie parę garści ryżu...".

Podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu podkreśliła, że "kwestie otrzymywania przez policjantów wyżywienia oraz ich norm reguluje rozporządzenie szefa MSWiA. Również z tych przepisów ma wynikać kwota wypłacanego ekwiwalentu".

Mariusz Ciarka, rzecznik KGP zapewnia z kolei, że "prowadzone są intensywne prace by polepszyć warunki służby jak i kwoty świadczeń należnych policjantom, gdyż dla Komendanta Głównego Policji najważniejsi są funkcjonariusze".

Informację jako pierwszy podał portal InfoSecurity24.pl.