Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie 21 listopada funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby, które działały na szkodę Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A. w Policach – poinformowały w czwartek służby prasowe Prokuratury Krajowej. Zatrzymani to radca prawny, która w przeszłości pełniła funkcję prezesa Chemika Police, była też radną do zachodniopomorskiego sejmiku oraz były dziennikarz związany w przeszłości z jedną ze stacji telewizyjnych, prowadzący działalność gospodarczą – wynika z informacji prokuratury.

Reklama

Według śledczych, zatrzymani działając w porozumieniu na szkodę klubu Chemik Police przywłaszczyli w 2015 r. kwotę 184,5 tys. zł, zawierając fikcyjne umowy. Chodziło o rzekome usługi polegające na przygotowaniu analiz meczów oraz z zakresu marketingu i public relations – podała PK. Na podstawie wystawionych faktur klub sportowy wypłacał pieniądze na rzecz podmiotu gospodarczego, pomimo że nie wykonał on usług wskazanych w fakturach.

Część z przywłaszczonych pieniędzy przeznaczona została na finansowanie kampanii wyborczej kandydata na posła do Sejmu w 2015 r. Po zakończeniu przez prokuratora czynności z zatrzymanymi zostanie podjęta decyzja w sprawie środków zapobiegawczych. Służby prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego dodały, że obok b. prezes Chemika zatrzymany został warszawski doradca ds. marketingu politycznego.

Szczecińskie CBA prowadzi śledztwo ws. funkcjonowania Fundacji Grupy Azoty na rzecz rozwoju piłki siatkowej kobiet – poinformowało CBA. Badane są także nieprawidłowości w zakresie wydatkowania środków uzyskanych w wyniku umów sponsoringu zawartych w 2015 r., których stroną był Klub Piłkarski Chemik Police S.A. Z informacji CBA wynika, że część z przywłaszczonych z Klubu Piłkarskiego Chemik Police wydano na zakup powierzchni reklamowych; bilbordy i plakaty związane z kampanią wyborczą. Osoby zatrzymane zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty przywłaszczenia mienia. Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali wcześniej 19 osób. Śledztwo ma charakter rozwojowy.