31 grudnia na placu Bankowym w Warszawie odbędzie się ponad pięciogodzinne widowisko na futurystycznej scenie. Wystąpią m.in.: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe i Pectus, Edyta Górniak, Aleksandra Gintrowska, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Anna Karwan, Ewelina Lisowska, Patrycja Markowska, Natalia Szroeder, Baranovski, Grzegorz Hyży, Liber, Sławomir Uniatowski.

Reklama

Stołeczny ratusz poinformował w piątek, że miejski sylwester po raz drugi odbędzie się bez fajerwerków.

- Podjąłem decyzję, że i w tym roku na warszawskim sylwestrze nie będzie fajerwerków. Chcemy dać dobry przykład i liczymy na wsparcie mieszkańców. Pomóżmy wspólnie zwierzakom – zaapelował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, cytowany w komunikacie ratusza.

Urzędnicy zachęcają warszawiaków, by w trosce o bezpieczeństwo i spokój psów, kotów, ptaków i innych zwierząt zrezygnowali z materiałów pirotechnicznych. "Huk może płoszyć domowych pupili, a także dziką zwierzynę" - podkreślił magistrat.

Zaznaczył, że eksplozje sztucznych ogni stresują zwierzęta. Przypomniał też, że "właściciele psów i kotów powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo czworonoga, jak również odpowiednie oznakowanie w postaci czipa czy adresatki". Znalezienie zagubionego zwierzęcia należy zgłaszać straży miejskiej. Funkcjonariusze odwożą zaczipowane czworonogi pod przypisany adres właściciela. Ekopatrol przekazuje też zwierzęta do specjalistycznych placówek: schroniska Na Paluchu, ośrodka Cites i Ptasiego Azylu przy zoo, a także do lecznic weterynaryjnych, które współpracują ze strażą miejską.

Wymagające interwencji Ekopatrolu zdarzenia dotyczące zwierząt należy zgłaszać pod numer alarmowy 986.