IMGW ostrzega także przed silnym wiatrem w północnych powiatach woj. pomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego.

Reklama

Wydany w poniedziałek wieczorem alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązuje do godz. 8 we wtorek.

Według prognoz IMGW dla woj. podlaskiego, oblodzenia mogą wystąpić w powiatach: białostockim, Białymstoku, bielskim, grajewskim, hajnowskim, kolneńskim, Łomży, łomżyńskim, monieckim, siemiatyckim, sokólskim, wysokomazowieckim i zambrowskim.

Jak wskazał instytut miejscami prognozuje się tam zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem.

IMGW wydał także ostrzeżenie przed oblodzeniem w trzech powiatach woj małopolskiego: gorlickim, nowosądeckim, Nowym Sączu. Ten sam alert dotyczy także południowych powiatów woj. podkarpackiego: bieszczadzkiego, jasielskiego, Krosna, krośnieńskiego, leskiego i sanockiego.

Prognoza IMGW obejmuje również ostrzeżenia pierwszego stopnia przez silnym wiatrem w sześciu powiatach woj. warmińsko-mazurskiego: bartoszycki, braniewski, Elbląg, elbląski, kętrzyński, lidzbarski. Alert dotyczący silnego wiatru wydany został także dla siedmiu powiatów woj. pomorskiego.

IMGW przewiduje na tych obszarach wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.