W liście zamieszczonym na stronie archidiecezji krakowskiej, kard. Grocholewski napisał: "Pragnę wyrazić Ci moje wysokie uznanie dla Twego umiłowania prawdy, Kościoła, Polski, dla Twego poczucia odpowiedzialności za powierzoną Ci misję, realizmu, odwagi w głoszeniu prawdy objawionej i zdrowego rozsądku. Jestem przekonany, że Twojej miłości w ten sposób uskutecznianej nie potrafią przytłumić, a tym mniej zgasić, niedorzeczne krytyki, niezrozumienie ani obraźliwe i prostackie impertynencje".

Reklama

Kard. Grocholewski przekazał też metropolicie krakowskiemu życzenia obfitych łask Bożych na cały nadchodzący Rok Pański 2020 w wypełnianiu "szlachetnej posługi duszpasterskiej dla dobra archidiecezji krakowskiej oraz całego Kościoła w Polsce".

Watykański hierarcha zapewnił, że będzie się modlił za arcybiskupa Jędraszewskiego i będzie prosić Pana, by jego biskupie zaangażowanie "przyczyniło się jak najbardziej do ubogacenia naszego kraju w prawdę i dobro". Dodał, że modli się także za tych, którzy nas obrażają.

Reklama

Wcześniej, 28 grudnia otwarty list poparcia i solidarności skierowało do abpa Jędraszewskiego piętnastu biskupów obecnych na spotkaniu świątecznym w Rzeszowie. Napisali w nim m.in: "Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków, jakie musi znosić obrońca prawdy ewangelicznej".