Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i zacznie rosnąć.

Reklama

W piątek zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami. Opady deszczu, głównie w północnej połowie Polski. Temperatura maksymalna od 2 st.C na południowym wschodzie, 8 st.C, 9 st.C w centrum do 10 st.C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat do 60 km/h, wysoko w Tatrach do 80 km/h, w Sudetach do 85 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i tam lokalnie opady mogą marznąć powodując gołoledź, w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 st.C na południu do 6 st.C w centrum, w obszarach podgórskich lokalne spadki temperatury do -3 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W rejonie Zatoki Gdańskiej porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w Sudetach do 85 km/h, w Tatrach do 90 km/h, lokalnie powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju i na południu. W obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st.C na południowym wschodzie do 6 st.C w centrum i na zachodzie; w obszarach podgórskich od 1 st.C do 3 st.C. Wiatr umiarkowany, w pierwszej połowie dnia na wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

W piątek w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st.C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna 5 st.C, wystąpi do godzin południowych, później spadek temperatury o około 3 st.C. Wiatr umiarkowany i porywisty, po południu słaby, północno-zachodni.