Ojciec Rydzyk przyłączył się do rozmowy z prezesem Instytutu Gospodarki Rolnej, hodowcą zwierząt futerkowych, Szczepanem Wójcikiem, który skarżył się na działania ekologów.

Reklama

Redemptorysta skrytykował ministra klimatu Michała Kurtykę. - Na światowy szczyt klimatyczny zaprosił Gretę Thunberg: dziecko, które powinno się uczyć - podkreślił. - To jeszcze dziecko, ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały. Najpierw trzeba nauczyć te dzieci szacunku do przyrody – zaznaczył.

- Co robią ci ekoterroryści, to widać bardzo wyraźnie po Puszczy Białowieskiej. Ona jest w dużej mierze zniszczona - mówił ojciec Rydzyk na antenie Radia Maryja.

- Ekoterroryści niszczyli tych ludzi, którzy są bezradni; tamci leśnicy. Niszczyli prof. Jana Szyszkę, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyśpieszyli jego śmierć. On walczył o to niesamowicie. (...) Ministra Szyszkę odstrzelili w tym rządzie, ta dobra zmiana, (...) i zrobili (ministrem) doktora ekonomii, który teraz jest szefem od klimatu. – podkreślał redemptorysta.