Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

Reklama

W czwartek w kraju zachmurzenie całkowite i duże, na północy większe przejaśnienia. Na południu i w centrum opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w deszcz, na pozostałym obszarze na ogół opady deszczu. Temperatura maksymalna od -3 st. na Podhalu, około 4 st. w centrum, do 7 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, w Karpatach do 80 km/h, w Sudetach do 90 km/h, słabnące do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite i duże z postępującymi od północnego wschodu większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na południu i wschodzie również opady śniegu. Prognozowana suma opadów do 15 mm na krańcach południowych. W Karpatach opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna od -7 st. na północnym wschodzie do -1 st. na południowym wschodzie oraz od 0 st. do 3 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i wschodzie porywisty, północny i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie na południowym zachodzie i w Karpatach duże. Na południu kraju lokalnie słabe opady deszczu lub mżawki, a w Karpatach śniegu. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od -2 st. do 2 st., na pozostałym obszarze od 3 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h i tam zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami w drugiej połowie nocy. Opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, po północy stopniowo zanikające. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W piątek w stolicy na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych.