Wygląda na to, że tak - narażając się na proces za kłamstwa w sprawie remontu siedziby MKiDN – kontynuuje minister i załącza do tweeta zdjęcie z czasów okupacji.

Reklama

12,6 mln zł chce wydać w tym roku Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego na generalny remont swojego resortu. Prace budowlane w siedzibie ministerstwa, mają ruszyć wiosną. W planach jest m.in. adaptacja strychu w kamienicy należącej do ministerstwa – pisał kilka dni temu „Fakt”.

Wicepremier zamierza przerobić na biura poddasze w zabytkowej kamienicy Lanciego, będącej częścią resortowego kompleksu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - podaje dziennik.

Reklama

"Fakt" dowiedział się, że w odnowionej części powstaną biura dla 25 pracowników, sala konferencyjna, pomieszczenia sanitarne, a także pomieszczenia dla urządzeń technicznych

Do artykułu odniosło się ministerstwo kultury. Publikacja jest kłamliwą manipulacją. To obrzydliwy, kolejny polityczny atak niemieckiej gazety na polski rząd. W związku z tym MKIDN rozważa podjęcie kroków prawnych wobec wydawcy dziennika „Fakt” i serwisu Fakt.pl. - czytamy w oświadczeniu.