Bartłomiejowi W. zarzucono też, że kilka dni później wziął udział w pobiciu innej osoby.

Reklama

Wyrok miał był ogłoszony w środę. Sędzia Małgorzata Uszacka poinformowała, że z uwagi na konieczność poinformowania stron o możliwości zmiany kwalifikacji karnej czynów, wznawia postępowanie sądowe. Wyrok będzie ogłoszony na kolejnym terminie 23 marca.

Aktem oskarżenia objęto trzech dwudziestokilkuletnich mężczyzn.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w nocy 21 maja 2018 r. Według prokuratury, oskarżeni napadli na dwóch szwedzkich turystów spacerujących po historycznym centrum Gdańska. Obaj Szwedzi byli bici przedmiotem przypominającym pałkę, a jednego z nich - gdy upadł, kopano po całym ciele, po czym zabrano mu telefon komórkowy wart około 350 zł. W efekcie pobicia jedna z ofiar doznała m.in. złamania piszczeli.

Jak ustaliła prokuratura, w rozboju na Szwedzie, któremu ukradziono telefon, wzięli udział wszyscy trzej napastnicy, w tym Bartłomiej W. Pobicia drugiego szwedzkiego turysty dokonał jeden z kolegów W.

Ponadto, według śledczych, kilka dni później Bartłomiej W. wspólnie z jednym z kolegów, z którym dokonał wcześniej rozboju, wzięli też udział innym incydencie w centrum Gdańska. W godzinach nocnych 26 maja 2018 r. pobili oni mężczyznę, który stanął w obronie znajomego zaczepianego przez W. i jego kompana. Napastnicy skopali swoją ofiarę.