Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać, pod wieczór zacznie spadać.

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na północy nawet z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Na wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 4 st.C na krańcach wschodnich do 8 st.C na południowym zachodzie; w obszarach podgórskich od 1 st.C do 3 st.C. Wiatr dość silny i porywisty, słabnący w ciągu dnia do umiarkowanego, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru w Sudetach do 90 km/h, w Tatrach do 110 km/h, słabnące w ciągu dnia i powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające stopniowo od zachodu do dużego, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże. Na zachodzie opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem, na wschodzie opady śniegu, przechodzące nad ranem w deszcz ze śniegiem i deszcz. Przejściowo na wschodzie i w obszarach podgórskich może utworzyć się pokrywa śnieżna do 5 cm. Temperatura minimalna od -2 st.C na północnym wschodzie do 3 st.C na zachodzie; w obszarach podgórskich od -3 st.C do 1 st.C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, w drugiej połowie nocy wzmagający się na zachodzie i południu do dość silnego, w porywach na zachodzie do 55 km/h, w rejonach podgórskich Bieszczadów do 65 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach i Tatrach porywy wiatru do 110 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo na wschodzie, a pod wieczór również na północy opady deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 8 cm. Lokalnie, głównie w pasie od Dolnego Śląska po Mazowsze i Lubelszczyznę, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 5 st.C na północnym wschodzie, 9 st.C, 10 st.C w centrum, do 12 st.C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 90 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 60 km/h, potem umiarkowany, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni.