O zakończeniu kwarantanny i przywróceniu normalnych zajęć poinformował PAP w poniedziałek Mateusz Frąckowiak ze starostwa powiatowego w Policach. W poniedziałek w nocy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach zdecydował o objęciu kwarantanną internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza, a także samej szkoły. W internatach przebywało łącznie przez kilka dni ponad 200 wychowanków i wychowawców.

Reklama

Powodem wprowadzenia kwarantanny w szkole było podejrzenie koronawirusa u dwóch uczennic; jedna wróciła wcześniej z Włoch, a druga ze Szwajcarii, ale odwiedzała wtedy także Włochy. W poniedziałek zostały one przewiezione do szczecińskiego szpitala. Po przebadaniu próbek okazało się w środę, że są zdrowe.

O terminie zakończenia kwarantanny w internatach Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza zdecydował powiatowy inspektor sanitarny. Jedna z uczennic przebywających w szpitalu wróciła do Polski 23 lutego br. Okres 14 dni, podczas którego należy obserwować stan zdrowia osób powracających z rejonów wysokiego ryzyka, zakończył się 8 marca.