Stan tego materiału jest na tyle zły, że będą potrzebne dalsze badania. Materiał został znaleziony w niewielkim zbiorniku wodnym obok działki, na której Iwona Wieczorek była ze znajomymi przed pójściem do sopockiego klubu. Po opuszczeniu tego klubu zaginęła - podaje RMF.

Reklama

Informację o wznowieniu w piątek policyjnych czynności potwierdziło biuro prasowe Prokuratury Krajowej w Warszawie.

W czwartek policja zaczęła przeszukania ogródka działkowego w Sopocie, który należy do rodziny jednego ze znajomych Iwony Wieczorek. Przed wyjściem na imprezę do sopockiego klubu towarzystwo grillowało właśnie na tej działce.

W piątek funkcjonariusze kontynuują przeszukania terenów działkowych. Mają do dyspozycji specjalistyczny sprzęt.

Reklama

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Trafiła tam z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- W sprawach kierowanych do Archiwum X wykorzystywanie są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandardowy sposobu badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny - poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej w Warszawie Ewa Bialik.

Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Wyszła ze znajomymi na imprezę do sopockiego klubu i już nie wróciła do domu.