Sprawka na zwołanej we wtorek wieczorem konferencji poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w województwie lubelskim. Pacjent jest w wieku między 50 a 60 lat. Trafił do szpitala w Bełżycach.

Reklama

Jak poinformował wojewoda, najbliżsi członkowie rodziny chorego transportowani są do Lublina. - Wśród tych członków rodziny jest prawdopodobnie osoba, która jest nosicielem. Związane to było z jej pobytem na terenie Włoch - powiedział wojewoda. Jak zaznaczył, ta osoba będzie izolowana na oddziale zakaźnym Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1.

Próbki do badania będą pobrane również od dwóch pozostałych członków rodziny chorego.

Sprawka zwrócił się z prośbą o niezadawanie pytań na temat personaliów tych osób. Zaznaczył, że rodzina pochodzi z miejscowości Niedrzwica Duża i zapewnił, że jest w stałym kontakcie z jej wójtem Ryszardem Golcem. - Już zostały podjęte pierwsze decyzje: wszystkie szkoły i przedszkola oraz gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zostaną zamknięte na pewno do końca tygodnia. O dalszych losach zdecydują wyniki badań członków rodziny - podkreślił wojewoda.